?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry Share
Про похід в Румунські Карпати. Роднянські гори. Частина друга.
nadiya_v

В румунських Карпатах багато овець, вівчарство там добре розвинуте. Але ми лише одну отару бачили зблизька.
Вразило те, що пастух окрім рідної румунської знав ще німецьку та англійську мови .Петросул цього дня був безхмарним. Ех...

Обідній перепочинок.Діти на кожному камені бавилися в "Король Лев" :)Роднянські гори неймовірно красиві на всі боки !І жереп нічим не гірший від нашого рідного )))

Якщо подумати, то такий рельєф гір міг утворитися тільки при сильних вітрах.
А така свіжа соковита зелень і велика кількість озер на хребті (їх там 36) може бути лише при умові частих і рясних опадів.
Мабуть така погода там є звичною.Таюся обнімалася з "їжаками", котрих полюбила ще на Чорногірському.

Роднянські гори - це красиво, просторо, стрімко, високо і зелено.Прощальний погляд на Петросул.
Нам час спускатися вниз.Таюся осідлала якусь тварину, котра привиділася їй на дорозі ))Дійшли до озера Стіоль, біля котрого планували ночувати.Але раптом перед нами на дорогу вийшов табун коней. Гарні і доглянуті коні, вони дуже охоче йшли до нас. Але з кіньми ліпше бути обережним.Біля озера всюди були сліди тих коней. І ніч в такій компанії могла бути безсонною.
Ми довго думали де ставити намет. Діти дуже хотіли на півострові. Так і зробили. Все одно ті коні всюди ходять...Озеро дуже гарне !Шкода, що погода була не "купальна".Знову почався дощ і посилився вітер.. Потім злива за зливою і так всю ніч.
Ми вже забули думати про коней (вони так і не прийшли), а думали чи не вийде озеро з берегів.
А блискавиці нагадали нам, що небезпечно було ставити намет так близько до води. Страшно було коли гроза йшла прямо над нами.

До ранку дощ припинився, береги озера були на місці )) Лише в траві стояла вода.Далі був спуск до водоспаду Кайлор. Там дуже стрімко.В скелях виднілися печери. Але нам вже бракувало часу, щоб піти подивитися зблизька.Кайлор - найвищий каскадний водоспад Роднянських гір. Його висота 110 метрів.
Це вражаюче !Але поруч жодної крамниці з сувенірами, навіть чаю не було де випити.:)
Лавочки, альтанки, туалети, все чисто і гарно.Ця "придорожня" рослина має в Україні цікаву назву - черевички Божої Матері. А звичайна її назва - бальзамін гімалайський.Потім було трохи хвилювань, щоб вчасно і в потрібному місці сісти на потрібний автобус. Але зрештою добралися до Сігету добре. Потім ще Таюся загубила свого улюбленого Добі. На наше щастя ми його знайшли.
Потім майже бігли до кордону, а потім на вокзал.
Встигли !


Незважаючи на складну погоду, ми закохалися в ті Мунті Родней. Вже б їхали туди знову :)
Так що планів на походи в нас побільшало. Сподіваюся, що всі здійсняться !

5-8 серпня 2019 року.  • 1
дякую за цікаву мандрівку! тепер і я хочу в Румунські гори)
класні фотки і цікаве відео! з усіх моїх друззів, у Вас подається найбільш інформативний матеріал, вже не кажучи про його красу)
я не уявляю, як Ви з дітьми в таку погоду мандрували) маючи такий прогноз на руках, я б стопроцентно відмінив би похід)
як орієнтувались? - мали якийсь gps, чи виключно по паперовій карті?
Румунія вража (хоч там ще не був). Напевно, вся причина в тому, що в цій країні закон один для всіх.

Попередній прогноз був без вітру, низької хмарності і дощу, лише знали, що буде холодно. Якби відмінили, то не знати коли була б ще нагода поїхати. Квитки до Солотвино влітку не так просто купити і знайти вільний час. Орієнтувалися трохи по карті паперовій, трохи по електронній в телефоні, були моменти, що могли заблукати але йшли як треба.
Діти у витривалості перевершують дорослих, їм лише буває нудно. А нудно тоді точно не було )) І якщо якісь виникають проблеми, то вони стають дуже слухняними і зібраними.
Бажаю Вам щоб Ваше хотіння знайшло можливість побачити ті гори на власні очі ! І дякую на добрім слові ! Я ж теж від когось інформацію беру, то ж мушу ділитися навзаєм.

  • 1